sgheader.jpg

  Cele w edycji 2018

  Co roku stajemy przed nowymi wyzwaniami i dążymy do osiągnięcia coraz ambitniejszych celów. Z jednej strony musimy stanąć przed realiami, które dyktuje zmieniający się w każdej edycji regulamin zawodów, z drugiej strony sami pragniemy rozwijać nasze umiejętności konstruktorskie i projektować szybsze, lżejsze oraz bardziej ekonomiczne pojazdy. 

  Poza pracą nad samą konstrukcją bolidów, równolegle prowadzimy badania, które maja za zadanie doprowadzić nas coraz bliżej optymalnej konstrukcji. Mamy świadomość, że w każdej następnej edycji startują coraz to groźniejsi przeciwnicy, więc nie możemy osiąść na laurach. W tym celu skonstruowaliśmy profesjonalne hamownie, na których można testować zarówno nasze bolidy, jak i same silniki wraz z chłodzeniem i przełożeniem napędu. Oprócz tego prowadzimy badania nad wytrzymałością laminatów, które posłużą do wykonania nowego, lżejszego poszycia. Podobnie jak w poprzednich edycjach pracujemy w zaawansowanych programach wspomagających obliczenia inżynierskie, dzięki czemu badamy aerodynamikę przyszłego poszycia bolidu, którą możemy zweryfikować w naszym tunelu aerodynamicznym, dzięki wydrukom 3D w odpowiedniej skali. 

  Jak zawsze wiele z naszych prac wykonywanych jest w ramach projektów inżynierskich oraz prac magisterskich. Edycja 2018 to przede wszystkim dopracowanie układu przełożenia napędu z przekładnią, dzięki któremu będziemy mogli lepiej reagować na zmieniającą się sytuację na torze. Ponadto prowadzimy badania aerodynamiczne z wykorzystaniem wytwornicy dymu umożliwiającej zobaczenie strug powietrza oraz zweryfikowanie symulacji komputerowych.

   

  Sponsorzy 2019

  sposorzy_2018.gif

  Please publish modules in offcanvas position.