sgheader.jpg

  Profesjonalne Tory Formuły 1

  Goodwood Motor Circuit


  Goodwood Motor Circuit
  Chichester
  West Sussex
  PO18 0PX
  strona www: Goodwood Motor Circuit
  tel. 01243 755000
  długość toru: 2,38 mili (3,83 km)


  Silverstone Circuit
  Towcester
  Northamptonshire
  NN12 8TN
  strona www: Silverstone Circuit
  tel. 0844 3728200
  długość toru (National Circuit): 1,64 mili
  (2,64 km)

  Do roku 2010 The Greenpower Corporate Challenge rozgrywany był na Goodwood Motor Circuit, od edycji 2013 ponownie powrócono do tego toru. Położony u stóp wzgórza South Downs tor Goodwood jest miejscem historycznym zarówno dla brytyjskich sportów samochodowych, jak i motocyklowych. Tor o długości 2,4 mili znajduje się w pobliżu Chichester w hrabstwie West Sussex, w pobliżu południowego wybrzeża Anglii.

   

  Inauguracja toru w 1948 roku spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez brytyjską opinię publiczną, spragnioną sportów motorowych po zamknięciu toru Brooklands w 1939 w wyniku II wojny światowej. Od tego czasu na obiekcie ścigały się takie sławy jak Jack Brabham, Bruce McLaren, John Surtees, Stirling Moss, Juan Manuel Fangio, Giuseppe Farina, Graham Hill, Jim Clark, Lewis Hamilton? ścigali się tu wszystkim, od wyścigów półlitrowych Cooperów, przez wyścigi samochodów turystycznych, po klejnot sportów motorowych, jakim było rozgrywane tu Grand Prix Formuły 1.

   

  Na tym torze w 1970 roku zginał legendarny kierowca Formuły 1, Bruce McLaren.

   

  Silverstone Circuit

  W edycjach 2011 i 2012 The Greenpower Corporate Challenge rozgrywany był na torze Silverstone Circuit. Podczas czterogodzinnego wyścigu Greenpower ścigaliśmy się na pętli National Circuit. W edycjach 2014-2016 wyścigi pod nazwą Silverline Corporate Challenge ponownie wróciły na tor Silverstone, każdy wyścig trwał 60 minut. 

   

  Obecnie na Silverstone ścigają się podczas lipcowych zawodów F1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii najszybsi kierowcy świata. Do niedawna padok wykorzystywany przez Greenpower Corporate Challenge był tym samym, gdzie swoje garaże miały zespoły Formuły 1. W 2011 roku Silesian Greenpower zajmował garaż bezpośrednio sąsiadujący ze stanowiskiem, które podczas weekendu F1 należało do lidera klasyfikacji generalnej i mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela.

   

  Przez ponad 60 lat Silverstone stał się jednym z czołowych klubów motorowych, tworząc potężne dziedzictwo. Jest znany na całym świecie jako gospodarz imprez światowej klasy. W 2011 roku gościł zarówno zawody Formuły 1, jak i najwyższą serię wyścigów motocyklowych, Moto GP.

  Sponsorzy 2019

  sposorzy_2018.gif

  Please publish modules in offcanvas position.