sgheader.jpg

  Jak powstaliśmy?

  Projekt Silesian Greenpower ma swoje korzenie w firmie motoryzacyjnej Jaguar Land Rover, w której pracował Krzysztof Slósarczyk - student Politechniki Śląskiej przebywający na wymianie studenckiej w Coventry University. Dołączył tam do zespołu młodych inżynierów, biorących udział w projektowaniu i budowie lekkiego pojazdu elektrycznego na coroczny wyścig The Greenpower Corporate Challenge (GCC). Więcej informacji na temat pojazdu stworzonego w firmie Jaguar Land Rover można znaleźć na stronie: www.jaguarlandrovergreenpower.com.

  Na bazie zdobytego doświadczenia oraz wiedzy, powstała koncepcja stworzenia pojazdu elektrycznego na Politechnice Śląskiej z zamiarem wzięcia udziału w kolejnym wyścigu GCC. W tym celu doszło do połączenia sił studentów z trzech wydziałów:

  W swoim debiucie w 2010 roku zespół Silesian Greenpower uplasował się na wysokim 6. miejscu na 34 drużyny oraz zdobył nagrodę dla najlepiej zaprojektowanego pojazdu - Best Engineered Car 2010. W wyścigu GCC 2010 na torze w Chichester udało się pokonać m.in. takich rywali jak Jaguar Land Rover, Bentley, Prodrive czy Cambridge University.

  W kolejnej edycji znacznie liczniejsza grupa konstruktorów starała się przygotować jeszcze bardziej konkurencyjny bolid. W roku 2011 grupa Silesian Greenpower ścigała się po słynnym torze Silverstone, znanym z wyścigów Formuły 1. Ostatecznie zespół zdobył 2. miejsce oraz po raz kolejny zdobył tytuł Best Engineered Car.

  Sponsorzy 2019

  sposorzy_2018.gif

  Please publish modules in offcanvas position.